Galatasaray Bayan Basketbol Ekibimiz, EuroLeague Women D Grubu’ndaki beşinci hafta maçında Bourges Basket ile karşı karşıya geldi. Fransa’da Palais des Sports du Prado’da oynanan maçı Bourges Basket 87-80 kazandı.
Galatasarayımız maça Asena Yalçın, Epiphanny Prince, Angel McCoughtry, Anete Steinberga ve Mercedes Russell beşlisiyle başladı.
Beş basketbolcumuzun çift haneli sayı ürettiği karşılaşmada Epiphanny Prince 20 sayı ve 5 asistlik performansıyla grubumuzun en skorer ismi oldu. Anete Steinberga 17 sayı ve 15 ribaunt ile double-double yaptı.
Mercedes Russell 16 sayı ve 7 ribauntla maçı tamamladı. Angel McCoughtry 11 sayı, 6 ribaunt ve 5 top çalma katkısı verdi. Pelin Derya Bilgiç ise 10 sayılı benç katkısı verdi.
Galatasaray Bayan Basketbol Ekibimiz, 22 Ocak Cuma günü tekrar Bourges Basket ile karşılaşarak çeyrek final çabası verecek.
![](https://hlkiurt3.rocketcdn.com/newsgallery/52d4d3497f1d46afa6aa307ca46c9f8e.jpeg)
Galatasaray